7-7-19  10:15 AM
7-7-19  11:10 AM
7-7-19   1:34 PM
7-7-19  2:15 PM
7-7-19  4:15 PM  FINAL

ADULT DIVISION
 INSHORE
    CROAKER     GAR
1ST Derrick Jones 1.7 1ST Trevor McMahan 160.5
2ND James Malone 1.1 2ND Larry Collins 139.5
3RD Jacob Comer 0.88 3RD Dylan Bell 95.5
    DRUM     RED FISH
1ST Jonathon Williams 15.35 1ST Ted Broadus Jr 10.12
2ND Johnathan Williams 14.65 2ND Darrell Mueck 9.34
3RD Roger Bates 14.02 3RD Hope Andrus 9.03
    FLOUNDER (Gigged)     SAND TROUT
1ST Lloyd Langlinais (Record) 8.28 1ST James Malone 1.49
2ND Mark Maroul 6.57 2ND Derrick Jones 1.37
3RD Enrique Isais 4.36 3RD Wade Shelton 1.3
    FLOUNDER (H&L)     SHEEPSHEAD
1ST Tim Walden 4.32 1ST Paul Badgett 6.44
2ND Brady Byra 4.27 2ND Nathan Hudgeons 6.35
3RD Gaynell Austin 3.68 3RD Glenda Badgett 5.82
    GAFFTOP     SPECKLED TROUT
1ST Thomas Bailey 5.67 1ST Allen Hill 7.57
2ND Thomas Bailey 5.61 2ND Hope Andrus 7.53
3RD Thomas Bailey 5.45 3RD Allen Hill 7.11
JUVENILE DIVISION
 INSHORE
    CROAKER     GAR
1ST Chase Janke 0.81 1ST Zane Fugler 126
2ND Fisher Nicar 0.772 2ND Zane Fugler 62
3RD Fisher Nicar 0.771 3RD Zane Fugler 58.5
    DRUM     RED FISH
1ST Ethan Molyneaux 13.43 1ST Jaxx Broussard 9.18
2ND Hailey Sandridge 12.48 2ND Jaxx Broussard 8.29
3RD Parker Molyneaux 10.15 3RD Jaxx Broussard 8.03
    FLOUNDER (Gigged)     SAND TROUT
1ST Hunter Henderson 4.94 1ST Charlie Shelton 1.38
2ND Kane Isais 3.88 2ND Ethan Moylneaux 1.28
3RD Hunter Henderson 3.21 3RD Gage Patschke 0.89
    FLOUNDER (H&L)     SHEEPSHEAD
1ST Tanner White(record) 6.56 1ST Ryleigh Hendrix 5.03
2ND Reid Dusek 5 2ND Hailey Sandridge 4.73
3RD Tboone Byra 2.68 3RD Ryleigh Hendrix 4.4
    GAFFTOP     SPECKLED TROUT
1ST Noah Austin 5.57 1ST Reid Dusek 7.27
2ND Ryleigh Hendrix 5.26 2ND Thomas Gully 6.52
3RD Noah Austin 5.06 3RD Noah Austin 5.56
ADULT DIVISION
 OFFSHORE
BARRACUDA      KING MACKEREL
1ST Matthew Everitt 34 1ST Steven Janczak 37
2ND Drew Psencik 29 2ND Tracie Howell 36.5
3RD Keith Stuckey 23.5 3RD Tracie Howell 28.5
BLACK FIN TUNA     LING
1ST Tyler Ince 24.5 1ST Ned Baron 30.5
2ND Vince Cannon 23.5 2ND Jack Lebato 25
3RD Drew Psencik 21.5 3RD Teague Mize 22.5
BONITA     RED SNAPPER
1ST Jack Lebato 11 1ST Tyler Ince 25
2ND Robert Shoiar 9 2ND Granger Gardner 22
3RD Rebecca Butler 8.85 3RD James Rogers 21.5
CREVALLE JACK      SPANISH MACKEREL
1ST Clint Auer 27.5 1ST Keith Stuckey 2.66
2ND Danielle Auer 21.01 2ND Kyle Viereck 1.661
3RD Justin Stanley 21 3RD Gary Nelson 1.66
DOLPHIN FISH     WAHOO
1ST Shane Smith 21.5 1ST Terrie Cardwell 38
2ND Jack Lebato 20.51 2ND Ryan Sullivan 37
3RD Ryan Sullivan 20.5 3RD Kyle Viereck 35.5
GROUPER FAMILY     YELLOW FIN TUNA
1ST Brendan Brimage 209.5 1ST Austin Sobieski 33.5
2ND Chris Fisher 83.5 2ND Austin Sobieski 27.5
3RD Joe Schilller 63 3RD Ned Baron 23
.
JUVENILE DIVISION
 OFFSHORE
    BARRACUDA      KING MACKEREL
1ST Hope Pierce 26 1ST Victoria Atkins 31.5
2ND Victoria Atkins 21.5 2ND Nolan Mize 29
3RD Gage Patschke 20.5 3RD Nolan Mize 27
    BONITA     LING
1ST 1ST Jackson Ward 31.5
2ND 2ND Reid Dusek 21.5
3RD 3RD Jacob Lebato 19.5
    CREVALLE JACK     RED SNAPPER
1ST Reid Dusek 28 1ST Victoria Atkins 21
2ND 2ND Kaine Isais 20
3RD 3RD Kaine Isais 16.5
     DOLPHIN FISH      SPANISH MACKEREL
1ST Hope Pierce 17 1ST Jackson Ward 0.83
2ND Johnathan Sullivan 2.73 2ND
3RD Jacob Lebato 2.49 3RD
Non-Grand Prize
Largest Crab
Dora Ballin 0.96
Largest Live Shell
Kaylee Srubar 0.16
Largest Hardhead
Philip Kubala 1.98
Mini Tournament
Jack Crevalle Up to 3 Fish Stringer – Flounder (H & L) Wednesday
Clint Aver 27.5 Zack Fletcher 6.09
Ling Up to 3 Fish Stringer – Redfish Thrusday
No Entry Hope Andrus 25.44
King Fish Up to 3 Fish Stringer Trout Friday
Robert Sholar 22.5 Terry Easterling 14.17
Dolphin Texas Slam (Flounder, Trout, Redfish) Saturday
Hope Andrus 17 Cody Hannah 13.44